23. aprīlī 10:00-13:00

Neverbālā komunikācija lietišķajā vidē

Daudzās valstīs psihologi ir izpētījuši, ka reālā sazināšanās procesā 45–75 % komunikācijas notiek neverbāli un tikai 25–55 % verbāli.
Šajā vebinārā apskatīsim, ko nozīmē neverbālā komunikācija un ķermeņa valoda, un kā Jūs to varat lasīt un interpretēt, lai labāk izprastu cilvēku darbības un efektīvāk sazinātos ar viņiem.
Kad mēs spējam “atšifrēt” šīs zīmes, mēs attiecīgi to varam virzīt savās interesēs. Piemēram, tas var mums palīdzēt saprast visu vēstījumu par to, ko partneris mēģina mums pateikt, un uzlabot mūsu izpratni par cilvēku reakciju uz to, ko mēs sakām un darām.
Sarežģītas un saspringtas pārrunas ir nereti sastopams fakts lietišķajā vidē. Iespējams, ka Jums nācās saskarties ar sarežģītu klientu vai Jums vajadzēja runāt ar kādu savu darbinieku par viņa pieļautajām kļūdām. Ideālā gadījumā šādas situācijas atrisinās mierīgi. Bet bieži tās sarežģī nervozitāte, stress, vēlme sevis aizstāvībai un dusmu izjūta. Un, lai arī mēs varam mēģināt slēpt šos visus aspektus, tomēr šīs emocijas bieži izpaužas mūsu neverbālajā komunikācijā un ķermeņa valodā.
Ja arī cilvēks pārvalda neverbālo komunikāciju un „žestu valodu”, tad pēc psiholoģijas likumiem un cilvēka ģenētikas, krasi izmainoties situācijai, tas ir kāda blakus situācija ietekmē sarunu partneri, viņš tīri nejauši norāda patiesos nodomus, savu patieso domu gājienu.
Pieskarsimies arī tādām tēmām kā psiholoģiskie aspekti darba intervijās un uzstāšanās auditorijas priekšā.

Visi semināri un vebināri